Životní pojištění může být jednou z podmínek sjednávaného hypotečního úvěru

Životní pojištění může být jednou z podmínek sjednávaného hypotečního úvěru (Foto: designer491, ShutterStock.com)

Hypotéka je často závazek na několik desítek let. Proto byste ho měli řádně zajistit, i pro případ, že ze zdravotních důvodů přijdete o část svých příjmů. Nejlepším způsobem je vytvořit si finanční rezervu a uzavřít životní pojištění. Pokud byste nespláceli hypotéku, mohli byste přijít o střechu nad hlavou.

Hypotéka je vždy jištěna zástavou nemovitosti, a to až do úplného splacení hypotečního úvěru. Ačkoli životní pojištění není ve většině případů povinným pro to, abyste si mohli vzít hypoteční úvěr, existují banky, které vyžadují zajištění hypotéky životní pojistkou. Je to jejich podmínka, bez jejíhož splnění vám hypoteční úvěr neschválí.

Často se tak děje v případech, kdy žadatel o úvěr splňuje podmínky pro schválení hypotéky jen tak tak, tedy s obtížemi. Jiné banky zase nabízejí nižší úrokové sazby pro ty, kteří již životní pojištění sjednané mají. Hlavním smyslem životního pojištění je zajištění při výpadku příjmů a také zajištění pozůstalých v případě smrti živitele rodiny. Výsledkem tedy je, že rodina nepřijde o střechu nad hlavou.

Pokud je třeba, abyste životní pojištění kvůli hypotečnímu úvěru uzavřeli, nedělejte tak na pobočce banky, životní pojištění uzavírejte na základě referencí se zkušeným a poctivým poradcem . Tzv. bankopojištění je zbytečně drahé a jeho podmínky jsou často plné podmínek, které je složité naplnit.

Poslat článek kamarádovi na e-mail

Podobné články

E-book zdarma ke stažení:

Životní pojištění

Řešte tuto oblast svých financí komplexně.

 

Potřebujete poradit?

Petra Mertová
Petra je vám k dispozici.
212 245 747