Zajistit na důchod se můžete i pomocí investic

Zajistit na důchod se můžete i pomocí investic (Foto: Anchiy, ShutterStock.com)

Na pravidelné investování coby nástroj zajištění na důchod pohlížejí lidé často skepticky, říkají, že nemají nic garantovaného, že zhodnocení lítá nahoru a dolů. Což je samozřejmě pravda. Neznamená to ale, že vaše zhodnocení nebude daleko lepší než v případě konzervativnějších cest, mezi které patří třeba penzijní spoření.

Vše závisí na vhodném výběru délky investice. A opět závisí vše i na tom, za jak dlouho jdete do důchodu, tedy kolik je vám let, a kolik měsíčně odkládáte na vytváření rezervy na penzi. Důležitá je také strategie investičního fondu – neměla by být ani příliš agresivní, ale ani příliš konzervativní.

Češi jsou většinou při investování konzervativní, někdy až zbytečně moc. Když se ovšem správně zvolí strategie, bude vám pravidelné investování vydělávat víc než penzijní spoření.

Effective a pravidelné investování s garantovaným zhodnocením

Na základě přání našich klientů jsme vytvořili finanční produkt, první na trhu, který je založen na pravidelném investování s pevným úrokem. To je unikátní. Roky slýcháme od klientů, že to, co se jim na pravidelných investicích nelíbí, je právě to, že úrok není pevný. Chtěli jsme vyhovět našim klientům a pevné zhodnocení jim garantovat. To je ve výši 5 %, ať se děje, co se děje. Chcete se dozvědět víc?

Poslat článek kamarádovi na e-mail

Úsporová kalkulačka zajištění na důchod

Spočítejte si, o kolik víc díky Effective naspoříte na důchod.

+ -
+ -

Potřebujete poradit s vyplněním této úsporové kalkulačky?

Petra Mertová
Petra je vám k dispozici.
212 245 747
E-book zdarma ke stažení:

Zajištění na penzi

Řešte tuto oblast svých financí komplexně.

 

Potřebujete poradit?

Petra Mertová
Petra je vám k dispozici.
212 245 747