Rizikové, kapitálové, nebo investiční životní pojištění? Které si vybrat?

Rizikové, kapitálové, nebo investiční životní pojištění? Které si vybrat? (Foto: violetkaipa, ShutterStock.com)

Existují 3 základní druhy životního pojištění:

  • Rizikové životní pojištění
  • Kapitálové životní pojištění
  • Investiční životní pojištění

Rizikové životní pojištění

Jedná se o pojištění, které kryje rizika. Nic dalšího jeho součástí není. Pro každého člověka je nejlevnější a nejvhodnější variantou. Pokud byste chtěli investovat nebo spořit, oddělujte vždy tyto dvě složky. Investujte a spořte s jinými než pojistnými produkty.

Kapitálové životní pojištění

Kapitálové životní pojištění bylo populární před lety, v dnešní době se už moc nevyskytuje. Stále se dá ale sjednat. Tento typ životního pojištění kryje stejná rizika jako rizikové životní pojištění, zároveň ale klientovi na konci smlouvy část peněz vrátí. Garantuje, kolik peněz bude mít klient na konci smluvního období. Pokud se klient dožije konce smlouvy, má sjednanou pojistnou částku, která mu bude vyplacená.

Investiční životní pojištění

Investiční životní pojištění je hybridem mezi rizikovým a kapitálovým životním pojištěním. Obsahuje pojistnou a zároveň investiční složku. Není ale garantováno, kolik peněz dostane klient na konci smluvního období. Není předem jasné, jaké bude zhodnocení vložených prostředků. Část peněz jde prostě na investici, která může vydělat, ale může taky prodělat.

Poslat článek kamarádovi na e-mail

Podobné články

E-book zdarma ke stažení:

Životní pojištění

Řešte tuto oblast svých financí komplexně.

 

Potřebujete poradit?

Petra Mertová
Petra je vám k dispozici.
212 245 747