Pojištění odpovědnosti občana může krýt i milionové škody

Pojištění odpovědnosti občana může krýt i milionové škody (Foto: icsnaps, ShutterStock.com)

Třetí důležitou pojistkou, kterou by měl mít sjednanou prakticky každý, je tzv. pojistka na blbost neboli pojištění odpovědnosti občanů, zejména občanů. Stojí jen několik set korun ročně a může krýt až milionové škody.

Velmi pravděpodobně žádnou takto rozsáhlou škodu v životě nezpůsobíte, ale stát se může cokoli. Pro jaké případy je pojištění odpovědnosti určeno? Můžete vrazit do někoho na schodech v metru a rozbít mu drahý mobilní telefon, shodíte v obchodě zboží, které se rozbije a vy jej budete muset nahradit, vaše dítě rozbije okno nebo výlohu, nebo si můžete na dovolené půjčit kola, a i když jste je řádně zamkli, někdo je ukradl a vy teď musíte nahradit škodu. A mohli bychom jmenovat mnohé další.

Pokud nejste pojištěni, i náhrada několikatisícové škody může nepříjemně narušit váš rozpočet

Pojištění odpovědnosti kryje jak hmotná, tak zdravotní rizika, vše, co byste mohli nedopatřením způsobit. Ano, nedopatřením, základní podmínkou této pojistky je, že jste danou událost nezpůsobili úmyslně.

Důvod, proč mít sjednanou takovou pojistku, je ten, že i několikatisícové škody můžou nepříjemně ovlivnit váš rozpočet. Jedná se přece jen o položku, se kterou nepočítáte. Pojištění může předejít tomu, abyste si museli půjčovat peníze proto, že vám někdo na dovolené ukradl kolo z půjčovny, nebo proto, že jste rozbili drahé zboží v obchodě nebo způsobili něčí úraz. A nemusí se jednat jen o několikatisícové částky. Škody můžou jít i do statisíců nebo milionů korun. A přitom taková pojistka stojí necelých 500 korun ročně.

Poslat článek kamarádovi na e-mail

Úsporová kalkulačka pojištění odpovědnosti za škody

Spočítejte si, kolik díky Effective ušetříte na pojištění odpovědnosti, při zachování všech důležitých parametrů smlouvy.

Zajímá mě

Potřebujete poradit s vyplněním této úsporové kalkulačky?

Petra Mertová
Petra je vám k dispozici.
212 245 747
E-book zdarma ke stažení:

Pojištění odpovědnosti občana

Řešte tuto oblast svých financí komplexně.

 

Potřebujete poradit?

Petra Mertová
Petra je vám k dispozici.
212 245 747