Pojištění není dobré kombinovat s investičními produkty, stojí vás pak zbytečně moc peněz

Pojištění není dobré kombinovat s investičními produkty, stojí vás pak zbytečně moc peněz (Foto: Jiri Vaclavek, ShutterStock.com)

Pojišťovat se v bance dává asi stejný smysl jako investovat přes pojišťovnu. Takto sloučené produkty mají jeden hlavní smysl, a to generovat provizi pro sjednavatele a daný finanční ústav. Pojišťujte se proto u dobrých pojišťoven, spořte v bankách a investujte s investičními společnostmi. Jak se na životní pojištění dívat z pohledu klienta a z pohledu sjednavatele? Proč doporučujeme všechny zmiňované finanční produkty neslučovat?

Životní pojištění z pohledu klienta a sjednavatele

Z klientského úhlu pohledu, tedy toho správného, byste měli uzavírat pouze rizikové životní pojištění. Jeho součástí totiž nejsou žádné poplatky navíc. Neplatíte tedy žádný obal, nic navíc, pouze obsah.

Pokud se na životní pojištění díváme z pohledu sjednavatele, tedy z pohledu provize, ze strany sjednavatelů je tendence uzavírat s klienty spíš kapitálové nebo investiční životní pojištění. A hlavním motivem, někdy i jediným, je provize. Protože ta je v případě investičního a kapitálového

pojištění daleko vyšší než v případě rizikového. Tuto provizi ale zaplatí klient, protože takové životní pojištění je nafouknuté právě o provizi uzavírateli.

Pro vás je vždy správným řešením oddělovat investice a spoření od pojištění. A že na konci takového pojištění nic nedostanete? U pojistky na dům nebo auto vám to přijde samozřejmé, tak proč očekávat, že by životní pojištění mělo skončit tím, že vám někdo vyplatí peníze?

Poslat článek kamarádovi na e-mail

Podobné články

E-book zdarma ke stažení:

Životní pojištění

Řešte tuto oblast svých financí komplexně.

 

Potřebujete poradit?

Petra Mertová
Petra je vám k dispozici.
212 245 747