Jsou pro vás podmínky, za kterých voláte nebo surfujete po internetu, opravdu dobré?

Kategorie: Telefon
Jsou pro vás podmínky, za kterých voláte nebo surfujete po internetu opravdu dobré? (Foto: Monkey Business Images, shutterstock_243438799)

Telefonování, internet, kabelová televize – skutečně víte, od koho tyhle služby odebíráte?

Na telekomunikačním trhu je dodavatelů poměrně málo. Jsou tři. A ačkoli vznikají nejrůznější další společnosti, které vám nabízejí volání, internet a třeba i kabelovku, stejně jejich služby běží v síti jedné z těchto tří velkých společností. To, že máte jinak polepenou SIMkartu a smlouvu s někým jiným ještě neznamená, že ve skutečnosti nevyužíváte jejich služeb.

Je neomezené volání skutečně výhodné pro každého?

Před několika lety bylo telefonování ještě poměrně drahé. Minuta hovoru vás přišla na 4 nebo 5 korun. Když to bylo hodně dobré, tak 3 koruny. Neomezené volání stálo i 2 000 korun.

A pak přišla „revoluce“ v telefonování, protože situace už byla neudržitelná a ve všech vyspělých zemích byly ceny podstatně nižší než u nás. Velcí operátoři se pak začali předhánět v nabídkách neomezeného volání. Stálo už „jenom“ kolem 600–800 korun měsíčně. A najednou chtěli neomezené volání všichni. Pomalu i každá babička z vesnice, která by za normálních okolností provolala sotva 50 korun za měsíc.

Nelpěte za každou cenu na konzervativních řešeních, ale spočítejte si, co je pro vás lepší. Kolik ve skutečnosti měsíčně provoláte? A kolik vás to bude stát při dnešních cenách za minutu a za SMS?

Miliony SIMkaret

Snahou společností je neustále zvyšovat počet vydaných SIMkaret a nabízet stále nové a „výhodnější“ služby, které vás přimějí k tomu, si je koupit. V České republice žije necelých 10 milionů lidí. Z toho volá, dejme tomu, 6,5 milionu. A máme v oběhu 15 milionů vydaných SIMkaret. Víte, co doopravdy využíváte? Jaké služby potřebujete? A za co platíte? Třeba zbytečně…

Poslat článek kamarádovi na e-mail

Telefonnní úsporová kalkulačka

Spočítejte si, kolik ušetříte díky Effective na telefonování a surfování po internetu.

+ -
+ -
+ -
+ -
+ -
+ -
+ -
Počet členů domácnosti s mobilem
1 člověk
10 lidí

Potřebujete poradit s vyplněním této úsporové kalkulačky?

Petra Mertová
Petra je vám k dispozici.
212 245 747
E-book zdarma ke stažení:

Telefon

Řešte tuto oblast svých financí komplexně.

 

Potřebujete poradit?

Petra Mertová
Petra je vám k dispozici.
212 245 747