Díky penzijnímu spoření můžete získat státní příspěvky a daňové zvýhodnění

Díky penzijnímu spoření můžete získat státní příspěvky a daňové zvýhodnění (Foto: veou, ShutterStock.com)

Penzijní spoření, nebo penzijní připojištění?

Dřívějším názvem tohoto finančního produktu bylo penzijní připojištění, později se změnilo na penzijní spoření. Stále se používá termín připojištění, protože je to mezi lidmi zažité, jedná se ale o spoření.

Kolik si spořit, aby to mělo význam?

Většina lidí nepřemýšlí o zajištění na důchod tím způsobem, že by řešili, kterou cestu zvolit. Drtivá většina lidí posílá peníze do penzijního spoření a tím má toto téma pomyslně určitým způsobem vyřešené. Pokud se ale opravdu rozhodnete pro tento finanční nástroj, měli byste vědět, jakou cílovou částku potřebujete naspořit a kolik tím pádem měsíčně odkládat. To je předmětem důkladné analýzy.

Státní příspěvky a daňové zvýhodnění je možné od určité výše měsíční úložky

Stát motivuje k účasti na penzijním spoření hned dvěma způsoby – pomocí státních příspěvků a daňového zvýhodnění. Minimální výše pro získání státního příspěvku je 300 korun, v takovém případě získáte navíc od státu 90 korun. Maximální výši státního příspěvku získáte, pokud měsíčně spoříte 1 000 korun a více, pak vám stát v každém měsíci, kdy tuto částku do penzijního spoření vložíte, přidá 230 korun. Maximálně můžete získat 2 760 korun ročně.

V případě daňového zvýhodnění se jedná až o 12 tisíc korun ročně, s tím, že musíte spořit minimálně 1 500 korun měsíčně, abyste mohli daňového zvýhodnění vůbec využít.

Poslat článek kamarádovi na e-mail

Úsporová kalkulačka zajištění na důchod

Spočítejte si, o kolik víc díky Effective naspoříte na důchod.

+ -
+ -

Potřebujete poradit s vyplněním této úsporové kalkulačky?

Petra Mertová
Petra je vám k dispozici.
212 245 747
E-book zdarma ke stažení:

Zajištění na penzi

Řešte tuto oblast svých financí komplexně.

 

Potřebujete poradit?

Petra Mertová
Petra je vám k dispozici.
212 245 747