Operativní leasing vám může ušetřit mnoho starostí

Kategorie: Operativní leasing
Operativní leasing vám může ušetřit mnoho starostí (Foto: l i g h t p o e t, shutterstock_151647728)

Operativní leasing lze sjednat při koupi nového, ale i zánovního auta. Veškerá rizika související s provozem auta nese leasingová společnost. Auto je totiž po celou dobu, co ho užíváte, jejím majetkem. Vy platíte fixní měsíční splátky. Ve výsledku tak zaplatíte rozdíl mezi pořizovací cenou vozu a cenou, kterou má vůz v době, kdy končí smlouva a vy ho přestanete užívat. O nic víc se nestaráte. Takový způsob financování je vhodný zejména pro živnostníky nebo firmy, které nechtějí řešit servis svého vozového parku.

Součástí operativního leasingu je pojištění i servis

Pokud se auto, které financujete pomocí operativního leasingu, porouchá, opravy zajistí i financuje leasingová společnost. Ucpe se vám u dieselového motoru filtr pevných částic? Potřebujete vyměnit některou z dražších součástek za novou? Vše platí leasingová společnost. Navíc vám na dobu, po kterou nebudete moct z takových důvodů auto užívat, zařídí náhradní vůz.

Platíte fixní měsíční splátky a nic víc neřešíte

Díky operativnímu leasingu můžete staré auto měnit za nové častěji a snáz než v případě, kdy se stáváte jeho vlastníkem. Platíte v podstatě za jeho užívání. A ve chvíli, kdy odevzdáte leasingové společnosti klíčky, můžete si pořídit stejným způsobem auto nové. Může to být i za dva nebo tři roky. A starosti s tím, co bude s vozem, který jste užívali doposud, má leasingová společnost. Neřešíte prodej starého auta ani servisní náklady spojené s autem novým.

Poslat článek kamarádovi na e-mail

Leasingová úsporová kalkulačka

Spočítejte si, kolik díky Effective ušetříte na platbách za leasing.

Potřebujete poradit s vyplněním této úsporové kalkulačky?

Petra Mertová
Petra je vám k dispozici.
212 245 747
E-book zdarma ke stažení:

Operativní leasing

Řešte tuto oblast svých financí komplexně.

 

Potřebujete poradit?

Petra Mertová
Petra je vám k dispozici.
212 245 747