Nejvíc vás bude stát levný účetní

Nejvíc vás bude stát levný účetní (Foto: Stokkete, shutterstock_135615605)

Živnostníci ušetří stovky korun na účetních službách, přitom ale přicházejí o tisíce na daních

Živnostníci často řeší daňové přiznání úplně sami nebo pomocí formuláře na webu. Prostě ho vyplní, zadají pár čísel a ono se to nějak samo spočítá. Nechají si vygenerovat pdf, a to pak podají na finančním úřadu. A mají pocit, že ušetřili, protože je to nic nestálo. Opak je ale pravdou, protože žádný takový formulář je neupozorní na možnosti daňové optimalizace, které by jim mohly ušetřit i tisíce nebo desetitisíce korun.

Někteří živnostníci řeší daně tak, že využívají účetních služeb. A nejraději těch, které je moc nestojí. Takový účetní vám ale sám o sobě peníze neušetří, proto je důležité spojit účetnictví s daňovým poradenstvím. Dobrý účetní je vám schopen poradit i s optimalizací daňové zátěže.

Účetní není daňový poradce

Vždy je třeba rozlišovat vedení účetnictví a daňové poradenství. To jsou dvě rozdílné věci, které by ale měly jít ruku v ruce. OSVČ mají mnohdy účetního, který jim daňové poradenství prakticky neposkytuje. Dá prostě dohromady veškeré podklady, vyplní daňové přiznání, a tím to pro něj končí. Zaúčtuje každý doklad, který mu dáte, všechno spočítá a oznámí vám, kolik to vyšlo. A vy se pak můžete divit, jak je možné, že musíte platit tak vysoké daně, a lámat si hlavu nad tím, kde na to vezmete peníze.

Effective řeší vaše daně komplexně

V Effective řešíme daňovou zátěž na základě podrobné analýzy, díky které zjistíme, kolik peněz byste mohli daňovou optimalizací ušetřit. Řekneme vám, zda je konkrétně pro vás správnou variantou vedení účetnictví, nebo danění paušálem. A kolik byste mohli díky tomu ušetřit.

Poslat článek kamarádovi na e-mail

Podobné články

E-book zdarma ke stažení:

Daňové přiznání

Řešte tuto oblast svých financí komplexně.

 

Potřebujete poradit?

Petra Mertová
Petra je vám k dispozici.
212 245 747