Nejlevnější hypotéku vám zajistí správně vybraná nemovitost

Kategorie: Hypotéka
Nejlevnější hypotéku vám zajistí správně vybraná nemovitost (Foto: racorn, shutterstock_399922195)

Jak vybrat nemovitost?

Chcete-li koupit dům nebo byt, jsou dvě základní možnosti, jak celá situace může vypadat. Buď jste našli nemovitost, do které jste se doslova zamilovali, a víte, že chcete pouze tuhle a žádnou jinou. Pak je největší otázkou cena, kterou se vám podaří domluvit s majitelem nebo realitní kanceláří, která majitele zastupuje.

Druhou možností je, že jste se rozhodli pro koupi nemovitosti, ale zatím nevíte, jaká by to měla být. Jistě, většinou máte představu, co by měla splňovat, ale najít takovou nemusí být vždy snadné. Můžete sami týdny a měsíce hledat v inzerátech a nabídkách realitních kanceláří a nejrůznějších realitních serverů. Nebo vyhledat odborníky, kteří vám pomůžou nebo poradí.

V takové chvíli myslete vždy na to, že by to měli být nezávislí specialisté, kteří budou jednat ve vašem zájmu. Zástupci realitních kanceláří vám s tímto můžou pomoct, v jejich zájmu je ovšem zastupovat majitele nemovitosti. A dům nebo byt prodat. Nezastupují tedy vás a vaše zájmy, ale zájmy své a zájmy majitele nemovitosti.

V Effective umíme poradit i při výběru toho správného domu nebo bytu právě pro vás. Máme přehled o trhu s nemovitostmi a dokážeme vám vyjednat nejlepší možnou cenu s majiteli nebo realitními kancelářemi. Vše začíná u výběru nemovitosti. Je to váš závazek na příští desetiletí, zvolte tedy dobře. A pokud si nejste jisti, nechte si poradit.

Jak jednat s majitelem nemovitosti? Jak jednat s realitní kanceláří?

Umíte-li jednat s majiteli nemovitostí nebo zástupci realitních kanceláří, můžete získat nemalou slevu z ceny bytu nebo domu. Nebo si pořídit vysněný domov za cenu, o které se vám možná ani nezdálo. (Foto: Andresr, ShutterStock.com)

Umíte-li jednat s majiteli nemovitostí nebo zástupci realitních kanceláří, můžete získat nemalou slevu z ceny bytu nebo domu. Nebo si pořídit vysněný domov za cenu, o které se vám možná ani nezdálo. (Foto: Andresr, ShutterStock.com)

Majitelé nemovitostí se je budou vždy snažit prodat za tu nejvyšší možnou cenu. Stejně tak realitní makléři, kteří s vidinou provize mnohdy cenu nemovitosti ještě nadhodnotí. Často je tak při koupi domu nebo bytu možné vyjednat nemalou slevu. Musíte v tom ale umět chodit. V Effective umíme vést taková jednání a dokážeme vám vyjednat slevu, která nejednoho z našich klientů velmi příjemně překvapila.

Jak správně sjednat hypotéku?

Nemáte-li dostatek finančních prostředků k tomu, abyste si dům nebo byt mohli koupit sami, pak přichází na řadu úvěry – nejčastěji hypotéka nebo úvěr ze stavebního spoření. Hypotéka je to, co lidé řeší nejvíc. Nejdůležitější je ale myslet už od začátku na to, za co budete platit, jakou nemovitost koupíte. Tím to začíná. A to je v celém procesu nejdůležitější. Můžete řešit desetitisíce, které ušetříte na hypotéce, podaří-li se vám ji sjednat za dobrých podmínek. A přitom byste mohli ušetřit statisíce už při nákupu nemovitosti a vyjednávání o ceně domu nebo bytu.

Potřebujete-li sjednat nejlepší možnou hypotéku, pak byste se měli soustředit hned na několik parametrů: výše úrokové sazby, délka fixace a délka poskytnutého hypotečního úvěru. Vždy se zaměřte na poplatky související se sjednáním hypotéky a také poplatky souvisejícími s její správou. Nenechte se zmást zdánlivě nízkým úrokem a vždy si spočítejte celkovou nákladovost hypotéky, tedy kolik za ni zaplatíte se vším všudy. To jsou parametry, které byste při výběru sjednávání hypotéky měli srovnávat.

Effective zastupuje vás a vaše zájmy při všech jednáních

Chcete si ušetřit starosti při výběru a vyhledávání nemovitosti? Potřebujete někoho, kdo za vás vyřídí smluvní dokumentaci a bude jednat s realitními kancelářemi nebo majitelem nemovitosti? Zajímá vás, jaké řešení je pro vás to správné? Zanalyzujeme vaši situaci a řekneme vám, jak to je. Budete-li chtít, všechno vyřídíme za vás. Jednáme vždy na základě vašeho zadání a ve vašem zájmu.

Poslat článek kamarádovi na e-mail

Hypoteční Úsporová kalkulačka

Spočítejte si, kolik ušetříte díky Effective na hypotéce.

+ -
+ -
Doba trvání
1 rok
30 let

Potřebujete poradit s vyplněním této úsporové kalkulačky?

Petra Mertová
Petra je vám k dispozici.
212 245 747
E-book zdarma ke stažení:

Jak ušetřit na hypotéce

Staňte se nezávislými při sjednávání hypotéky. Řešte tuto oblast svých financí komplexně. Ušetříte desetitisíce.

 

Potřebujete poradit?

Petra Mertová
Petra je vám k dispozici.
212 245 747