Komplexní hospodaření s penězi je základ

Komplexní hospodaření s penězi je základ (Foto: kaprik, ShutterStock.com)

Finanční poradenství musí být komplexní a efektivní

Poradenské služby vnímáme jako celek. Pro své klienty zpracováváme finanční plány, tím to ale pro nás nekončí. Ze zkušeností totiž víme, že když otevřeme další finanční témata – daně, služby, pojištění, auto a mnohá jiná – nacházíme další a další úspory.

Našim klientům pomáháme dosahovat i cílů, na které si mysleli, že nemají dostatek prostředků a možností. A oni přitom jenom neměli efektivně nastavené své finance. A když v rámci každého jednotlivého tématu zařídíme úsporu v řádu stokorun nebo i jednotek tisíc měsíčně, ročně už to dá dohromady desetitisíce. A tak si rázem můžete dovolit i to, na co jste si mysleli, že peníze nemáte. Pro někoho to může znamenat dobrou soukromou školku pro dítě, pro někoho vysněnou dovolenou nebo nové vybavení domácnosti. Najednou ty peníze nevyhazujete z okna, ale místo toho si něco koupíte.

Tím, že jsme rozšířili naše služby podle poptávky klientů, podle témat, která s námi chtěli řešit, jsme dali finančnímu poradenství další rozměr: komplexnost, a to na základě důkladné analýzy – na míru každému klientovi.

A v jakých oblastech můžete díky Effective nejvíc ušetřit?

Bydlení a služby

(Foto: Michal Bednarek, ShutterStock.com)

I k bydlení se dá přistupovat komplexně: výběr té správné nemovitosti, vyjednávání o ceně, sjednání hypotéky nebo úvěru na vybavení domácnosti, kontrola rezervační a kupní smlouvy. To všechno můžete vyřešit na jednom místě. (Foto: Michal Bednarek, ShutterStock.com)

I k bydlení se dá přistupovat komplexně: výběr té správné nemovitosti, vyjednávání o ceně s majitelem, sjednání hypotéky nebo úvěru na vybavení domácnosti, kontrola rezervační a kupní smlouvy. To všechno můžete vyřešit na jednom místě. (Foto: Michal Bednarek, ShutterStock.com)

Klasický finanční poradce by s vámi sjednal dobrý úvěr nebo hypotéku, všechno by vám ve smlouvách nastavil tak, jak to má být. To je jeho obor. Tomu rozumí. A vy přijdete a řeknete: Já jsem si vybral(a) ten a ten byt nebo já jsem si vybral(a) ten a ten dům. Kdo ale kontroluje kupní smlouvu? Kdo se stará o to, abyste nepodepsali špatnou rezervační smlouvu? Kdo se za vás hádá o cenu s prodávajícím nebo se zástupcem realitní kanceláře?

Vy prostě přijdete a řeknete, že byt nebo dům stojí 2 a půl milionu. A to je konečná cena. Jenže vždycky je prostor pro vyjednávání o ceně, pro nějakou slevu. A taky je tu vždycky bohužel možnost, že podepíšete špatnou smlouvu. Ano, můžete si najmout právníka. Není ale jednodušší všechno vyřešit komplexně a na jednom místě?

Daně pro OSVČ

Představme si daně pro živnostníky, ne pro velké firmy a korporace. Je jedno, jestli se jedná o truhláře, obkladače, opraváře myček nebo automechanika. Všichni platí daně. Před pár lety vznikly daňové paušály, které velké procento z nich začalo využívat. Bylo to moderní a jednoduché. Jenže tímhle způsobem živnostníkům často utíkají i desetitisíce korun ročně. Zcela běžně.

Když se zabýváte finančním poradenstvím, s klienty leckdy řešíte stokoruny ročně – pojistka na auto, pojistka na dům a tak dále. A přitom by mohli ušetřit tisíce. To ovšem mnozí ani nevědí. Jak to zjistit? My vám spočítáme, která varianta je pro vás ta správná.

Nákup a provoz auta

Jak si vybrat dobré auto, jehož provoz vás nepřijde příliš draho? Jednoduše, na základě podrobné analýzy, kterou s vámi projdeme krok za krokem. (Foto: pathdoc, ShutterStock.com)

Jak si vybrat dobré auto, jehož provoz vás nepřijde příliš draho? Jednoduše, na základě podrobné analýzy, kterou s vámi projdeme krok za krokem. (Foto: pathdoc, ShutterStock.com)

Auto je spotřební věc. Má ho, řekněme, většina lidí. Jedno auto vám ale na celý život nevystačí, takže si nové většina lidí pořizuje s frekvencí 5–7 let.

A teď, běžného finančního poradce často ani nenapadne s vámi něco takového řešit. Skutečně dobrý finanční poradce se ptá: Za jak dlouho plánujete koupit auto? A kolik to auto bude stát? A řeší s vámi finanční stránku věci tak, aby vás na to připravil. Obchodně řečeno, abyste začali pravidelně spořit nebo udělali nějakou investici.

A pak přijde den D a vy řeknete: Tak já jdu koupit to auto, nějaké průměrné, asi za 300 tisíc korun. Máte těch svých 100 tisíc. A to je to jediné, co pro vás finanční poradce udělal, že vám pomohl vytvořit těch zmiňovaných 100 tisíc. Ale on vás to auto nechá, děj se vůle boží, koupit. A je mu jedno, jestli dobře, nebo špatně. Vy vlastně jdete pro nové auto do jakéhokoli autosalonu, pro ojeté do jakéhokoli autobazaru. A vůbec vám nepomůže s tím, za kolik ho koupíte. Na koupi auta tedy můžete přijít o tisíce, ne-li desetitisíce. V Effective umíme na základě analýzy doporučit to správné auto přímo pro vás.

Koupi auta často lidé dofinancovávají nějakým úvěrem nebo leasingem. A společností, které takové úvěry nabízejí, je tolik, že většinou nemáte šanci srovnat všechny možnosti. A to vás může stát další peníze. Finanční poradce s vámi vlastně roky dopředu řeší nějaké téma, ale kolik procent toho tématu s vámi ve skutečnosti vyřeší? Je mu jedno, za kolik auto koupíte, kde vezmete úvěr na dofinancování, za jakých podmínek a s jakým je přeplatkem.

Effective řeší komplexně i téma aut, jejich koupi a provoz. Pomáháme s výběrem auta na základě analýzy vaší situace a vašich přání a potřeb. Pomůžeme vám koupit ten správný vůz za nejnižší možnou cenu. A dojednáme vám i leasing nebo úvěr na dofinancování auta.

V Effective pracují specialisté na každé téma vašich financí

Od začátku jsme zavrhli to, že bychom každý rozuměli všemu. Spolupracujeme s odborníky na jednotlivá témata vašich financí tak, abyste měli všechny služby dostupné na jednom místě. Věnovat se vám budou odborníci na finanční poradenství, daně, reality a bydlení, služby – energie a telekomunikace, investice, spoření, auta, ale i oddlužení. Zeptejte se nás na to, co vás zajímá! Řekneme vám, kolik byste mohli ušetřit.

Poslat článek kamarádovi na e-mail

Podobné články