Jak začít s oddlužením, když už se zdá, že je na něj pozdě?

Kategorie: Exekuce
Jak začít s oddlužením, když už se zdá, že je na něj pozdě? (Foto: T.Dallas, shutterstock_264663938)

Dostali jste se do zdánlivě neřešitelné finanční situace? Dlužíte a nevíte, odkud vzít peníze na splácení? Co teď?

Musíte chtít celou situaci řešit a být ochotní řešení leccos obětovat

První podmínkou je rozhodnutí, že chcete něco změnit a situaci vyřešit. A být si vědomi toho, že takovému řešení budete muset leccos obětovat, třeba i své momentální pohodlí a značně se uskromnit.

Dostat se do nepříjemné situace nebo udělat nějakou hloupost je jedna věc. Velmi podstatné ale je si to přiznat. Pak je možné najít účinné řešení. Ideálně za pomoci nezávislého poradce, který vám situaci pomůže zanalyzovat, navrhne vám řešení, a s tím vám pak pomůže. To znamená, že vás nenechá samotné motat se stále dokola v situaci, ze které nevidíte žádné východisko. Pomůže vám podniknout určité kroky k nápravě.

V řešení situace často brání stud

Posypat si hlavu popelem je jedna věc, na druhou stranu, za to, že jste udělali chybu, nemusíte platit po zbytek života. Nebo volit jiná drastická řešení. Vždy se dá najít východisko. A dokonce takové, které vás nebude stát i ty poslední boty.

Na začátku je nejdůležitější analýza situace

Když chcete něco řešit, musíte přesně vědět, co řešíte. Položte si otázky: Jak je to teď? Jak se to stalo? Co jsem udělal(a)? Kde od toho mám papíry? Potřebujete co nejvíc informací, abyste dokázali, třeba i s pomocí poradce, zanalyzovat celou situaci a najít z ní cestu ven. Odpověď na otázku, kde mám začít, je jednoduchá. Od začátku.

Na základě analýzy si stanovte postup, určete si, co spěchá, co už méně, co začít řešit nejdřív, co až posléze. A svého plánu se držte. Potřebujete poradit s oddlužením?

Poslat článek kamarádovi na e-mail

Podobné články

E-book zdarma ke stažení:

Exekuce

Řešte tuto oblast svých financí komplexně.

 

Potřebujete poradit?

Petra Mertová
Petra je vám k dispozici.
212 245 747