Jak vypovědět smlouvu s telefonním operátorem?

Kategorie: Telefon
Jak vypovědět smlouvu s telefonním operátorem? (Foto: gorkem demir, shutterstock_192688178)

Víte, na jakou dobu jste uzavřeli smlouvu? A jak lze vaši smlouvu vypovědět?

Telefonní operátoři často nabízejí výhodnější podmínky při využívání jejich služeb, pokud se jim uvážete na určitou dobu – nejčastěji to bývají 2 roky, respektive 24 měsíců. Vidíte, jak se dá s tím časem pracovat? 2 roky znějí jako kratší doba než 24 měsíců, je to tak? Marketing je mocný nástroj. Spočítejte si ale, co se vám vyplatí víc? Sleva 50 korun měsíčně? Nebo několik tisíc korun pokuty při předčasném vypovězení?

Abyste věděli, co vás v případě vypovězení smlouvy čeká, zaměřte se na následující:

  • Jaká je výpovědní doba smlouvy? Za jak dlouho od podání výpovědi k ní skutečně dojde? Tato lhůta se nejčastěji pohybuje okolo 30–60 dnů. U některých operátorů je ještě podmíněna tím, že musíte v této lhůtě ukončení smlouvy potvrdit (například zasláním ověřovacího kódu, který vám přijde poštou). Jinak se zrušení smlouvy ruší, a ta trvá dál.
  • Jak dlouho dopředu musím smlouvu vypovědět, aby nebyla prodloužena? To je otázka, kterou je třeba řešit v případě smluv na dobu určitou.
  • Kolik mě bude stát vypovězení smlouvy? Jsou ve smlouvě nějaké pokuty v případě vypovězení (ať už se nazývají jakkoli)?

To jsou otázky, které byste si měli klást už při uzavírání smlouvy. Ušetří vám to peníze a spoustu starostí v případě, že budete chtít změnit operátora a svou smlouvu s tím stávajícím zrušit.

Hlídejte si lhůty pro snadné vypovězení smluv

Abyste se vyhnuli zbytečným komplikacím a předešli starostem, hlídejte si lhůty, ve kterých můžete smlouvu s telefonním operátorem bez problémů vypovědět. Myslete na svůj klid i peníze, a pokud se tímhle zabývat nechcete, raději se svěřte do rukou důvěryhodné poradenské společnosti.

Uvědomte si, kolik ročně za telefonní služby a internet zaplatíte. Není to malá částka, že? Proto vězte, že je vždy lepší, když se o vaše finance stará někdo důvěryhodný, než když je necháte napospas náhodě a šikovným marketérům velkých společností.

Poslat článek kamarádovi na e-mail

Telefonnní úsporová kalkulačka

Spočítejte si, kolik ušetříte díky Effective na telefonování a surfování po internetu.

+ -
+ -
+ -
+ -
+ -
+ -
+ -
Počet členů domácnosti s mobilem
1 člověk
10 lidí

Potřebujete poradit s vyplněním této úsporové kalkulačky?

Petra Mertová
Petra je vám k dispozici.
212 245 747
E-book zdarma ke stažení:

Telefon

Řešte tuto oblast svých financí komplexně.

 

Potřebujete poradit?

Petra Mertová
Petra je vám k dispozici.
212 245 747