Jak předejít exekuci? Jak postupovat, když už nevidíte jiné řešení?

Kategorie: Exekuce
Jak předejít exekuci? Jak postupovat, když už nevidíte jiné řešení? (Foto: Daniel Jedzura, shutterstock_389932729)

Jak předejít exekuci?

Na tuto otázku je velmi snadná odpověď: Splácet své závazky a včas komunikovat s věřiteli, tedy s bankami, nebankovními společnostmi nebo s osobami, kterým dlužíte peníze. Prakticky každý se ale může dostat do situace, kdy se stane něco, na co ani sami nemáme vliv. A taková událost může zapříčinit v důsledku i hrozbu exekuce. Co pak s tím?

Exekučnímu řízení je nejlepší předejít

Exekuce jako taková je výkon soudního rozhodnutí. Hlavním smyslem je vymoct peníze (nejčastěji) od dlužníka, který vůči němu nesplácí své závazky. Než dojde k exekuci jako takové, nabízí se ještě mnoho možností, jak situaci řešit. A rozhodně se nevyplácí strkat hlavu do písku a tvářit se, že se vás něco takového netýká jen proto, že v danou chvíli nevidíte možné řešení. Vždy komunikujte s věřiteli, ať už jsou to banky, nebankovní společnosti nebo jednotlivci, a snažte se s nimi domluvit na tom, jak situaci řešit, aniž by došlo k exekučnímu řízení.

Co dělat, když už je na jiná řešení pozdě?

Nikdy není pozdě. Vždy se dá nějaké řešení nalézt. Effective nabízí poradenství a pomoc při oddlužení a řešení exekucí tak, abyste mohli provést restart svých financí a dostat se zpátky do bodu, kdy je vše řešit ještě možné. Neexistuje obecné řešení, vše se vždy se odvíjí od vaší konkrétní situace. Zjistěte víc o našich službách.

Poslat článek kamarádovi na e-mail

Podobné články

E-book zdarma ke stažení:

Exekuce

Řešte tuto oblast svých financí komplexně.

 

Potřebujete poradit?

Petra Mertová
Petra je vám k dispozici.
212 245 747