Jakých chyb se můžete při investování dopustit?

Nemáte cíl
Prostě investujete. Možná víte proč, ale nevíte, kolik peněz naspoříte nebo kolik jich budete skutečně potřebovat. Dřív, než si vyberete způsob, jakým budete investovat nebo spořit, stanovte si cíl, spočítejte si, kolik peněz budete potřebovat a kolik tím pádem budete měsíčně odkládat nebo jednorázově investovat. Pak teprve vybírejte způsoby a finanční nástroje, za jejichž pomoci kýženého cíle můžete dosáhnout.
Špatná volba poradenské nebo investiční společnosti
Můžete se rozhodnout pro správný prostředek, ale se špatným prostředníkem, respektive zprostředkovatelem. Vybírejte investiční společnost, která se vám o vaše finance bude starat opravdu dobře a která vám bude vydělávat. Zvolte si nezávislého finančního nebo investičního poradce, který nepracuje pro žádnou z velkých investičních společností, aby byly jeho rady správné a opravdu pro vás. Nevybírejte finanční a investiční produkty na základě marketingových kampaní. Velké kampaně si na sebe musejí někde vydělat, tak je nesponzorujte. Vydělávejte peníze sobě, ne marketingovým produktům.
Je horší špatné pojištění, nebo žádné?
Pojišťujete-li komodity, své investice, ať už se jedná o nemovitosti, nebo cennosti, děláte dobře. Ale špatné pojištění je někdy horší než žádné. Poraďte se s odborníky, nechte si zkontrolovat pojistné smlouvy, abyste si byli jisti, že jsou v nich správně definována veškerá rizika a že tak v případě potřeby o peníze nepřijdete kvůli právní kličce nebo špatné formulaci, která je pro vás nevýhodná.
Nedostatečné rozvrstvení portfolia investic aneb všechno dáváte do toho samého
Jak to vypadá v praxi? Veškeré vaše investice jsou do nemovitostí nebo finančních a investičních produktů. Portfolio vašich financí by ale mělo být daleko pestřejší. Investujte i do jiných komodit, do komodit s trvalou nebo rostoucí hodnotou, do zlata, diamantů nebo uměleckých děl.