Investice do komodit: Cennosti byste měli mít pojištěné proti krádeži

Kategorie: Investice
Investice do komodit Cennosti byste měli mít pojištěné proti krádeži (Foto: milosljubicic, ShutterStock.com)

Mezi komodity, do kterých můžete investovat, patří nemovitosti, zlato, diamanty a jiné drahé kovy a kameny, pak také umělecké a starožitné předměty, šperky a další. Vždy je tu ale riziko jejich zcizení. Jak se proti tomu účinně bránit?

Byt nebo dům vám nikdo neodnese. Ale může jej vykrást. Důležitým tématem tedy je i to, kde a jak mít cennosti uložené. Ukládat je do bankovních trezorů nebo schránek nemusí být vždy nejlepší variantou – i banky mohou mít zavřeno a nemusíte se k nim dostat vždy, když je potřebujete. Ale i to může být řešením.

Pojistná smlouva a definice rizik

Ať už budete mít cennosti uložené nebo uschované kdekoliv, měli byste je mít dobře pojištěné (Foto: Iakov Filimonov, ShutterStock.com)

Ať už budete mít cennosti uložené nebo uschované kdekoliv, měli byste je mít dobře pojištěné (Foto: Iakov Filimonov, ShutterStock.com)

Pokud tedy máte cennosti v domě, ať už je jakkoli zabezpečený, nebo na chalupě nebo ve speciální skrýši v garáži, prostě kdekoliv, měli byste je mít pojištěné. A takovéhle pojištění byste neměli vybírat sami, ale za pomoci odborníka, který se specializuje na pojištění cenností. Tato kategorie je z pohledu pojišťoven velmi přísně hodnocena, pojistné smlouvy mají mnoho parametrů, na které je třeba si dát pozor. Souvisejí většinou se zabezpečením cenností, s definicí rizik – ať už je to třeba krádež, pak se ve smlouvě přesně definuje to, co je krádež a co není. Může to být ale i poškození následkem přírodní katastrofy, požár nebo cokoli jiného.

Na řešení takové pojistné smlouvy je třeba vybrat odborníka, který se specializuje na pojištění majetku, nejlépe právě na cennosti, tedy na všechny již vyjmenované komodity. Žádný způsob úschovy totiž není 100% bezpečný a své cennosti byste měli mít vždy pojištěny. Takové pojištění ani nestojí žádné horentní sumy, jedná se o jednotky tisíc korun ročně, a to bez ohledu na limit pojištění. V případě několika milionů pojistného limitu můžete ročně zaplatit okolo 10 tisíc korun, což je v poměru k ceně toho, co pojišťujete, prakticky zanedbatelné.

Poslat článek kamarádovi na e-mail

Podobné články

E-book zdarma ke stažení:

Investice

Řešte tuto oblast svých financí komplexně.

 

Potřebujete poradit?

Petra Mertová
Petra je vám k dispozici.
212 245 747