Životní pojištění

Životní pojištění je forma zajištění, která nám dává jistotu, že když se nám něco stane, onemocníme, zraníme se, nebo dokonce budeme nějakou dobu v pracovní neschopnosti, je tu pojistné plnění, díky kterému se může výpadek našich příjmů dorovnat. A my se kvůli nastalé situaci nebudeme muset obávat ani o sebe, ani o své blízké.

3 otázky, které byste si měli položit při uzavírání životního pojištění

  • Kryje dostatečně všechna důležitá rizika a jejich následky?
  • Je možné dodatečně měnit parametry smlouvy podle mé aktuální životní situace?
  • Jaká je u smlouvy karenční lhůta pro jednotlivá pojistná rizika?

Karenční lhůta

Karenční lhůta je doba, za kterou vám začne být vypláceno pojistné plnění. Například stane-li se vám úraz, kvůli karenční lhůtě vám nezačne být vypláceno plnění, denní dávky, které vám pomohou nahradit výpadek příjmu, hned od prvního dne. Ale třeba až po měsíci nebo půl roce. Nepleťte si tedy pojištění s finanční rezervou. Ideální je mít v případě výpadku příjmu rezervu a nepočítat s tím, že pojištění vše zachrání.

Chcete vědět, jak si co nejlépe sjednat životní pojištění? Potřebujete poradit, co všechno byste měli mít ošetřeno v pojistné smlouvě? Životní pojištění byste měli uzavírat na míru své aktuální životní situaci. Tím by se měl řídit každý uzavíratel. Poskytujeme komplexní služby, které šetří váš čas i peníze. Zanalyzujeme vaši situaci a řekneme vám, jak to je. Najdeme pro vás to správné řešení, jak finance optimalizovat a co nejvíc ušetřit. Máme bohaté zkušenosti a široký přehled.

Články o životním pojištění celkem 18 článků