Pojištění schopnosti splácet

Pojištění schopnosti splácet spotřebitelský úvěr nebo třeba i hypotéku – to je poměrně diskutabilní záležitost. Se svými klienty takové pojištění uzavírá prakticky každá banka a také některé nebankovní společnosti. Už jste ale někdy zažili nebo slyšeli, že by bylo takové pojistné plnění skutečně vyplaceno? Pravděpodobně ne, že? Pojišťovny mají totiž poměrně striktní podmínky, za kterých toto pojistné plnění – tedy, že budou splácet úvěry za vás, skutečně zrealizují.

3 otázky, na které byste si měli odpovědět před sjednáním pojištění schopnosti splácet

  • Jaká rizika pojistka skutečně zahrnuje?
  • Jak přesně jsou rizika definována v pojistné smlouvě?
  • Kolik měsíčních splátek za vás pojišťovna v případě pojistného plnění zaplatí?

Je rozumné uzavírat pojištění schopnosti splácet?

Částky, které platíte měsíčně za pojištění schopnosti splácet, mohou dosahovat i několika set korun. Můžete tak na pojištění schopnosti splácet zaplatit prakticky stejně jako na úrocích. A to bez jistoty, že podmínky, které vám zabrání v určitou dobu platit tyto závazky, budou pro banku dostatečné a budou odpovídat přesně pojistným podmínkám. Pokud ano, většinou je toto plnění opatřeno určitou lhůtou a začíná platit třeba až druhý nebo třetí měsíc vaší pracovní neschopnosti. Takové pojištění je tedy lepší zohlednit v rámci životní pojistky, protože spojení bankopojištění s úvěrem není tou správnou variantou.

Potřebujete poradit s kličkami v pojistných smlouvách? Chcete si být jisti, že uzavíráte opravdu dobrou smlouvu, kterou pojišťujete schopnost splácet úvěr? Potřebujete změnit stávající pojistnou smlouvu a nevíte, jak na to? Poskytujeme komplexní služby, které šetří váš čas i peníze. Zanalyzujeme vaši situaci a řekneme vám, jak to je. Najdeme pro vás nejlepší řešení, jak finance optimalizovat a co nejvíc ušetřit. Máme bohaté zkušenosti a široký přehled.

Články o pojištění schopnosti splácet a tzv. bankopojištění celkem 1 článek