Zajištění na penzi

Zajištění na penzi mnoho lidí odsouvá a odmítá se jím zabývat. Je to ale důležité téma, které by měl vyřešit každý člověk, který už nastoupil do zaměstnání. Automaticky počítáme s tím, že budeme brát důchod. Vidíme současné důchodce a říkáme si, že i s málem se dá vyžít. Kdo z nás ale ví, jaké budou důchody za 10, 20 nebo 30 let? Stejně jako při všem, co v životě děláte, je dobré si při řešení zajištění na penzi stanovit cíl. Bez cíle totiž nevíte, kolik budete potřebovat naspořit.

3 otázky, které byste si měli položit, když řešíte zajištění na penzi

  • Kolik si měsíčně můžete spořit?
  • Jaká je celková částka, které chcete dosáhnout, kterou chcete naspořit?
  • Můžete získat příspěvek na penzijní spoření od zaměstnavatele?

Kolik bych si měl(a) spořit na důchod?

O zajištění na penzi byste měli přemýšlet z jednoho zásadního úhlu pohledu: Kolik peněz budete potřebovat? Kolik chcete naspořit? Myslet si, že stačí platit 1 000 korun měsíčně a váš důchod je tím vyřešen, může být velký omyl. Výše tzv. měsíční úložky, tedy částky, kterou každý měsíc na penzijní spoření platíte, by měla být odvozena nejen od částky, kterou chcete celkem naspořit, ale také od vašeho věku.

Chcete vědět, jak se nejlépe zajistit na penzi? Potřebujete poradit, jaké finanční nástroje k tomu zvolit? Poskytujeme komplexní služby, které šetří váš čas i peníze. Zanalyzujeme vaši situaci a řekneme vám, jak to je. Najdeme pro vás to správné řešení, jak finance optimalizovat a co nejvíc ušetřit. Máme bohaté zkušenosti a široký přehled.

Úsporová kalkulačka zajištění na důchod

Spočítejte si, o kolik víc díky Effective naspoříte na důchod.

+ -
+ -

Potřebujete poradit s vyplněním této úsporové kalkulačky?

Petra Mertová
Petra je vám k dispozici.
212 245 747