Daňové přiznání

Daňové přiznání je formulář, který musí každý z nás jednou ročně vyplnit a odeslat příslušnému finančnímu úřadu, a to podle místa trvalého bydliště. Vyplňuje se vždy zpětně za celý předchozí kalendářní rok. Daňové přiznání, tedy přiznání k dani z příjmu se týká jak fyzických osob – zaměstnanců, tak fyzických osob – OSVČ a právnických osob. Daňové přiznání vyplňují nejen plátci daně z příjmu, ale i plátci DPH a plátci silniční daně, a to na zvláštní formuláře.

3 možnosti, jakými lze snížit daň z příjmu

  • Odpočty na osobu, manžela/manželku a děti
  • Dary neziskovým organizacím
  • Platby na životní pojištění, příspěvky na penzijní spoření nebo úroky z hypotéky

Daňové poradenství

Mezi vedením účetnictví a daňovým poradenstvím je velký rozdíl. Díky zkušenému účetnímu můžete optimalizovat svou daňovou zátěž, dobrý daňový poradce vám v tom ale může pomoct daleko víc, na to se ostatně specializuje. Na rozdíl od účetního, daňový poradce nese veškerou odpovědnost za správnost daňového přiznání, a to i včetně sankcí, které by to s sebou mohly případné chyby nést.

Chcete vědět, jestli je pro vás lepší vedení účetnictví, nebo danění paušálem? Potřebujete poradit, jak využít všech legálních způsobů k optimalizaci své daňové zátěže? Poskytujeme komplexní služby, které šetří váš čas i peníze. Zanalyzujeme vaši situaci a řekneme vám, jak to je. Najdeme to správné řešení, jak vaše finance optimalizovat a co nejvíc vám ušetřit. Máme bohaté zkušenosti a široký přehled.

Články o daňovém přiznání celkem 5 článků