Daň z příjmu

Daň z příjmu se týká prakticky všech, kteří pracují nebo provozují jakoukoli výdělečnou činnost, tedy zaměstnanců a podnikatelů, fyzických i právnických osob. V České republice je výše daně z příjmu fyzických osob 15 % a v případě právnických osob 19 %. Daň z příjmu se platí každoročně, a to vždy za předchozí kalendářní rok.

3 důležité věci, na které musíte pamatovat při odvádění daně z příjmu

  • Procentuální výše daně
  • Datum odevzdání daňového přiznání
  • Datum platby daně za předešlý rok

Danění paušálem – ano, nebo ne?

Mnoho živnostníků (OSVČ) si ulehčuje své podnikatelské aktivity tím, že daní tzv. paušálem. To znamená, že odvádějí daň jen z určitého procenta peněz, které si vydělají. A zbytek je považován za výdaje související s provozováním činnosti, a to bez nutnosti cokoli dokládat. V případě řemeslníků to může být až 80 %, u IT a jiných odborných činností pak až 60 %. A tak dále. Vždy je ale dobré si spočítat, jestli se vám to doopravdy vyplatí.

Chcete vědět, jestli je pro vás tou správnou variantou vedení účetnictví, nebo danění paušálem? Potřebujete poradit, jak využít všech legálních způsobů k optimalizaci daňové zátěže? Poskytujeme komplexní služby, které šetří váš čas i peníze. Zanalyzujeme vaši situaci a řekneme vám, jak to je. Najdeme pro vás to správné řešení, jak daňovou zátěž optimalizovat a co nejvíc ušetřit. Máme bohaté zkušenosti a široký přehled.

Daňová úsporová kalkulačka

Spočítejte si, kolik díky Effective ušetříte při daňové optimalizaci.

Vyplňte, v jaké výši jsou aktuálně vaše daně a platby na zdravotní a sociální pojištění

Díky tomu vám budeme schopni spočítat, při které variantě zaplatíte méně na daních.

+ -
+ -
+ -
+ -
+ -
+ -
Počet dětí
0 dětí
6 dětí

Potřebujete poradit s vyplněním této úsporové kalkulačky?

Petra Mertová
Petra je vám k dispozici.
212 245 747

Články o dani z příjmu celkem 1 článek