Jak řešit exekuce, abyste za ně nezaplatili víc, než byl původní dluh?

Kategorie: Exekuce
Jak řešit exekuce, abyste za ně nezaplatili víc, než byl původní dluh? (Foto: kaprik, shutterstock_274576610)

Jak zachránit situaci, když už se zdá, že to není možné?

I když už tuhle možnost předem zavrhujete, vězte, že často se ještě stále jde dohodnout s věřiteli, kterým dlužíte. Nebo se jde dohodnout s exekutorem na nějakých splátkových kalendářích. A teď jde o to, jestli na takové splátkové kalendáře vyděláte, nebo jestli vám třeba půjčí někdo z rodiny a tak podobně. Tohle řešení ovšem není úplně časté, dá se předpokládat, že kdyby to šlo udělat, asi byste platili a do takovéhle situace se vůbec nedostali.

Sečtěte pohledávky, které máte u věřitelů, a pokuste se s nimi dohodnout na postupu

Efektivnějším řešením, než že postupně splácíte podle splátkového kalendáře exekutorovi, je to, že se pokusíte domluvit s původním věřitelem. V situaci, kdy se vše dostane až do rukou exekutora, je ovšem dost pravděpodobné, že přímo s vámi chtít komunikovat už nebude. Pokuste se tedy s ním komunikovat alespoň prostřednictvím důvěryhodného finančního poradce nebo právníka. Můžete se tak vyhnout tomu, že budete k tomu všemu ještě muset platit exekutorovi všechny poplatky související s exekucí, což není ve výsledku nic jiného než jeho odměny za to, že od vás něco vymohl.

Nejlepší postup začíná analýzou situace, až pak následuje řešení

Zanalyzujte si dobře situaci. A pokud to neumíte, využijte služeb důvěryhodného odborníka, poradce nebo poradní společnosti. V ideálním případě takové, která nejenže dokáže nalézt to nejlepší a nejefektivnější řešení, v dané situaci a na míru přesně vám, ale pomůže vám také s realizací takového řešení. Potřebujete poradit s oddlužením a řešením exekuce?

Poslat článek kamarádovi na e-mail

Podobné články

E-book zdarma ke stažení:

Exekuce

Řešte tuto oblast svých financí komplexně.

 

Potřebujete poradit?

Petra Mertová
Petra je vám k dispozici.
212 245 747