Klasické finanční poradenství se zabývá finančními produkty, Effective řeší vaše finance komplexně

Klasické finanční poradenství se zabývá finančními produkty, Effective řeší vaše finance komplexně (Foto: Syda Productions, ShutterStock.com)

Víte, jaký je rozdíl mezi skutečným finančním konzultantem a pouhým prodejcem finančních produktů?

Za skutečného finančního konzultanta se nedá považovat pouhý „dělač“ hypoték, životních pojistek nebo penzijních produktů a nějakých pravidelných investic, pro kterého práce začíná a končí tím, že s vámi uzavře smlouvu.

Ano, i takový člověk vám může zajistit úsporu, pokud svou práci dělá dobře. Často se ovšem zabývá jen jednou z mnoha oblastí vašich financí. A těmi dalšími vám peníze utíkají dál. A vy o tom třeba ani nevíte. A pokud ano, pak s kým byste to měli řešit?

To je ten základní princip, který my v Effective vidíme jinak. Finanční poradenství v našem pojetí má daleko širší rozměr. Je komplexní, a tím pádem vám zajistíme úsporu v mnoha oblastech – daně, pojištění, bydlení, služby a další. Díky tomu, že se zabýváme vašimi financemi komplexně, uspoříme vám tisíce i desetitisíce korun ročně. A vy si tak můžete plnit svá přání, o kterých jste si mysleli, že na ně nemáte dostatek peněz.

Skutečný finanční konzultant nejprve hledá řešení, až pak vhodný finanční produkt

Všechno by mělo začínat komplexní analýzou vaší finanční situace, bez toho to nejde. Skutečný finanční konzultant se nezajímá jen o stav vašeho konta a majetku, ale také o vaše přání a plány, které vám pak svou prací pomáhá naplňovat. Nejprve tedy hledá to správné řešení pro vás. A až následně vybírá konkrétní finanční produkt, který je k tomu třeba využít. Umí tohle váš finanční poradce?

Poslat článek kamarádovi na e-mail

Podobné články