Efektivní poradenství při investování do veškerých komodit

Kategorie: Investice
Efektivní poradenství při investování do veškerých komodit (Foto: vetre, ShutterStock.com)

Čím více se investováním do nejrůznějších komodit zabýváte, stále více zjišťujete, že to má opravdu velký potenciál. Na druhou stranu, lidé jsou mnohdy konzervativní a častěji volí spíš cestu, kterou znají, i když pro ně existuje daleko lepší.

Pro mnoho lidí je nepředstavitelné, že by měsíčně odkládali třeba 3 nebo 5 tisíc, aby si pak za to koupili nějaký zlatý plíšek nebo diamant. Většinou argumentují tím, že tomu nerozumí a že si raději pořídí coby investici garsonku na hypotéku. Což by bylo naprosto v pořádku, kdyby to nebyl jediný způsob, kterým už opakovaně v minulosti investovali. A máte-li dvě garsonky a chcete-li si pořídit třetí, měli byste spíš uvažovat a rozložení svých investic.

Vždy jsou tu totiž rizika. Co když spadne trh s nemovitostmi a jejich cena poklesne? Kde budou vaše peníze pak? Proto je dobré mít finance uložené i v jiných komoditách, třeba těch s větším potenciálem rychlejší likvidity, tedy přeměny na peníze, v případě potřeby – jako třeba zlato, šperky nebo obrazy. Ale nejen ty.

Poslat článek kamarádovi na e-mail

Podobné články

E-book zdarma ke stažení:

Investice

Řešte tuto oblast svých financí komplexně.

 

Potřebujete poradit?

Petra Mertová
Petra je vám k dispozici.
212 245 747