Jak koupit to správné auto za dobrou cenu? Nechte si poradit

Kategorie: Auto
Jak se vyvarovat chyb při výběru a koupi auta, které všechno prodraží? Nechte si poradit (Foto: Kzenon, shutterstock_110345132)

Auto je spotřební věc

Pro naše životy je v současné době auto jednou z podstatných položek. Auto je spotřební věc, stejně jako třeba pračka, ale ta stojí tisíce nebo desetitisíce. Auto vydrží zhruba stejně tak dlouho, ale na rozdíl od pračky stojí statisíce. Pokud tedy mluvíme o běžných cenách. Auto průměrně za 5–7 let vyměníte a každých 5–7 let do něj znovu investujete.

Poradenské služby při koupi auta

Chcete-li koupit nové auto, je důležité si položit tyto dvě základní otázky:

  • Jaké auto vybrat?
  • Jak koupi auta financovat?
Otázek, které vedou ke správnému výběru auta, jsou desítky. Díky jejich zodpovězení vám ale můžeme vybrat typ auta v určité kategorii, který pro vás bude tou správnou volbou. Ušetříte tak při jeho pořízení i provozu. (Foto: carroteater, ShutterStock.com)

Otázek, které vedou ke správnému výběru auta, jsou desítky. Díky jejich zodpovězení vám ale můžeme vybrat typ auta v určité kategorii, který pro vás bude tou správnou volbou. Ušetříte tak při jeho pořízení i provozu. (Foto: carroteater, ShutterStock.com)

Všichni máme nějaké zažité myšlenkové vzorce. Drtivá většina lidí je třeba přesvědčena o tom, že potřebují kombi, samozřejmě s lyžinami na střeše, protože kombi bez lyžin, to nejde. Takové auto musí mít naftový motor. Takové auto je, zdá se, ideální pro každého, ať už je to mladá rodina s dětmi, které rodiče vozí každý den do školy, nebo staří manželé na penzi, kteří jezdí s autem jenom o víkendu na chatu. Ale proč právě tohle auto? Je jeho spotřeba opravdu nižší? A jsou celkové náklady naftového motoru skutečně menší?

Poradenství při výběru auta

V Effective jsme zpracovali analytickou metodu, pomocí které pro vás dokážeme vybrat to správné auto. Přesně pro vás a vaši rodinu. Projdeme s vámi analýzu zaměřenou na následující parametry týkající se užívání auta:

  • Kdo autem jezdí?
  • Kolik aut v rodině máte? A jaké další auto máte – jaký typ?
  • Kolik kilometrů ročně najedete?
  • Za jakým účelem auto používáte? Jezdíte s ním do práce a zpátky? Nebo víc soukromě?
  • Kudy s autem jezdíte? Po silnicích? Po lesních cestách?
  • Jezdíte s autem i na dovolenou do vzdálených zahraničních destinací?
  • Máte vozík? Jak často ho používáte?

Samozřejmě zohledňujeme i vaše přání a sny. Ukážeme vám ale, jaké jsou vaše reálné možnosti. Často překvapivé, a to v pozitivním slova smyslu. Po důkladné analýze mnohdy lidé zjistí, že existuje lepší auto než to, které si původně vybrali.  A že diesel taky nemusí být ideální, protože s sebou nese po určitém nájezdu kilometrů daleko větší servisní náklady. Když všechno důkladně propočítáme, můžeme zjistit, že benzín je pro vás nakonec přece jen levnější. Nebo se můžete rozhodnout i pro alternativní paliva.

Ideální je se ve vybraném autě svézt, a rozhodnout se tak na základě vlastní zkušenosti. (Foto: Minerva Studio, ShutterStock.com)

Ideální je se ve vybraném autě svézt, a rozhodnout se tak na základě vlastní zkušenosti. (Foto: Minerva Studio, ShutterStock.com)

Mohlo by vás napadnout: Jakápak to je věda koupit auto? Otázek, které bychom v souvislosti s výběrem auta mohli položit, jsou ale desítky. Pokud projdete spolu s námi krok za krokem důkladně celou analýzou, dojdete k tomu správnému výsledku přesně pro vás. Vybereme vám nebo doporučíme auto nebo typ auta v určité kategorii.

Dopočítat se ke správnému výsledku není snadné. V této oblasti pro vás zařídíme velkou úsporu, která je v řádu desetitisíců korun. Dokážeme zařídit, abyste se ve zvoleném autě svezli, a mohli si tak vybrat na základě osobní zkušenosti. Naši klienti od nás odcházejí spokojení a s uznáním, že řešení, které jsme pro ně našli, by je nikdy ani nenapadlo. A jsou za něj rádi.

Poradenství při výběru způsobu financování auta

Když hledáte způsob, jak financovat koupi auta, měli byste jednat s předstihem. Dobré je vytvořit si finanční rezervu, kterou budete koupi alespoň spolufinancovat. Na základě analýzy spočítáme, jaký způsob financování pro vás bude nejlepší. Ideální samozřejmě je, když disponujete celým obnosem. Pokud ne, můžete získat úvěr na auto nebo jeho koupi financovat leasingem nebo operativním leasingem. Nechte si od nás spočítat, která varianta je pro vás nejlepší.

Poslat článek kamarádovi na e-mail

Leasingová úsporová kalkulačka

Spočítejte si, kolik díky Effective ušetříte na platbách za leasing.

Potřebujete poradit s vyplněním této úsporové kalkulačky?

Petra Mertová
Petra je vám k dispozici.
212 245 747
E-book zdarma ke stažení:

Výběr nového nebo ojetého auta

Řešte tuto oblast svých financí komplexně.

 

Potřebujete poradit?

Petra Mertová
Petra je vám k dispozici.
212 245 747