Cestovní pojištění kryje rizika související s léčbou a hospitalizací v zahraničí

Cestovní pojištění kryje rizika související s léčbou a hospitalizací v zahraničí (Foto: svariophoto, ShutterStock.com)

Klasická životní pojistka má celosvětovou platnost

Vždy je třeba odlišit životní pojištění od cestovního. Místy se sice trochu duplikují, ale jen v některých rizicích. Životní pojištění má celosvětovou platnost, až na nějaké minimální výjimky, a to jsou spíš výluky řešené pomocí jednotlivých rizik než pojistky jako celku. Může se jednat například o pobyt ve válečné zóně, na který se klasická pojistná rizika nevztahují, nebo rizikové sportovní aktivity. A podobně. Jinak je ale jedno, jestli jste v České republice, v Evropě nebo kdekoli jinde na světě.

Během cest byste měli doplnit životní pojistku o cestovní pojištění

Ačkoli má životní pojištění celosvětovou platnost, nepokrývá veškerá rizika, proto byste ho měli doplnit o cestovní pojištění. To řeší rizika související s případnou léčbou nebo hospitalizací v zahraničí.

Dejme tomu, že byste byli na lyžařské dovolené v Itálii a ošklivě si tam na sjezdovce poranili nohu. Co bude následovat? Zásah horské služby, převoz vrtulníkem do nemocnice, operace a dva týdny v nemocnici. A pak vám domů přijde účet na čtvrt milionu.

Právě pro takové případy je určené cestovní pojištění, které vám všechny podobné náklady pokryje. Životní pojištění by vám léčebné výlohy nepokrylo, z toho byste dostali pouze plnění, které máte nastavené pro případ úrazu.

Poslat článek kamarádovi na e-mail

Podobné články

E-book zdarma ke stažení:

Cestovní pojištění

Řešte tuto oblast svých financí komplexně.

 

Potřebujete poradit?

Petra Mertová
Petra je vám k dispozici.
212 245 747